دسته‌بندی نشده

منابع کارشناسی ارشد

ازمون مدیریت رسانه در کنکور ارشد  سال ۸۶ مطابق دفترچه شامل دروس زیر خواهد بود: زبان عمومی با ضریب ۳ – مبانی کلی ارتباط جمعی  با ضریب ۴ – کاربرد آمار وروش تحقیق با ضریب با ضریب ۲ –دانش مدیریت با ضریب ۴ – اخلاق ومعارف اسلامی با ضریب ۲ .

مبانی ارتباطات با ضریب ۴ را با کتاب مبانی ارتباطات دکتر معتمد نژاد شروع کنید ، اما نه تا انتها تقریبا از اواسط فصل متوجه مطالب کهنه وقدیمی آن خواهید شد! کتاب بعدی کتاب   نظریه های ارتباطات سورین وتانکارد است این کتاب بسیاری از مفاهیم ارتباطی را پوشش می دهد واما کتاب سخت  نظریه های انتقادی دکتر مهدی زاده !

اینجاست که پوستتان کنده می شود با صحبتهای سوسور وامثالهم! بهتر است جهت فهم هرچه بیشتر یا به کلاس دکتر مهدی زاده در علامه مراجعه کنید یا سر کلاس نظریه های انتقادی دکتر دادگران بروید! در هر صورت کتاب سخت ومهمی است. حالا نوبت کتاب  ساروخانیست ،جامعه شناسی ارتباطات ساروخانی . اگر تا اینجا این چهار کتاب را خوب خوانده اید بهتر است  تا زمانی که وقت دارید کتابهای زیر را بخوانید. نظریه ی جامعه اطلاعاتی وبستر- ارتباط شناسی محسنیان راد-درامدی بر نظریات ارتباطی مک کوایل . بعید می دانم  کتاب های دیگری که بعضا معرفی می شود را برسید بخوانید

برای درس مدیریت می توانید به توصیه ی  رتبه ۱ سال ۹۴  افشین امیدی  می توانید کتاب های  جامع سبز رنگ تئوری مدیریت جوادین و جلیلیان انتشارات نگاه دانش

ومبانی سازمان و مدیریت مقیمی انتشارات راه دان بخوانید ، برخی ها کتاب مدیریت مهرداد پرچ را میخوانند . اما اگر می خواهید خودتان در کتابها تفحص بکنید کتاب مدیریت الوانی ، مبانی رضاییان ، رفتار سازمانی رضاییان را با دقت وریز به ریز بخوانید. این کمترین کتابهایی است که باید خوانده شود.

در ارتباط با زبان ، بهتر است با خودتان صادق باشید آیا حوصله ی  مستمر وهر روزه ی  زبان انگلیسی را دارید ! اگر ازآن آدم های هستید که زبانتان خوب  نیست وهیچ کلاس زبانی برایتان تاثیر نداشته ! خب بهتر ا وست بگویم بی خیال! باور کنید با زبان نخواندن هم می شود قبول شد به شرطی که تخصصی را درست بخوانید و ! وبماند برای عنوان اخر یعنی اخلاق ومعارف.

درهر صورت اگر جزو افرادی هستید که پشتکار کافی برای خواندن زبان دارید باید لغات ۵۰۴ ، تافل و۱۱۰۰ را بلد باشید تا بتوانید لغت وریدینگ بزنید  به اضافه ی مباحث گرامری  زیر که رتبه ۱ ورودی سال۸۹ مدیریت رسانه نوشته است:

۱٫ زمان‌ها( گذشته- حال- آینده)- انواع و اقسامش

۲٫ زمان مجهول

۳٫ جملات شرطی(if)

۴٫ جملات سببی

۵٫ جملات آرزو(wish)

۶٫ افعال مدال(can-could-should,…)

۷٫ حروف اضافه!

هر شب ریدینگ سال های گذشته را هم بزنید

برای درس امار وروش تحقیق منبع مطالعه ی شما می تواند کتاب روش‌های تحقیق در علوم اجتماعی بَبی و احتمالات و آمار کاربردی در روانشناسی و علوم تربیتی دکتر دلاور باشد.

در بحث زبان من دو شرط برای نخواندن عرض کردم یکی خوب تخصصی خواندن ودیگری ! بله خب زبان خواندن سخت است ولی خواندن معارف وتعمق در آیات واحادیث که کار سختی نیست ! با توجه به ضریب دو بودن این درصد زدن بالا می تواند جبران نزدن زبان یا امار را بکند . معمولا کتابهای  خوانده می شود.

کتاب های دینی دبیرستان+ کتابهای معارف دانشگاهی.

با توکل بر خدا وتلاش وعزمی راسخ مسیر رسیدن به هدف قبولی در کارشناسی ارشد مدیریت رسانه آن هم با رتبه ی خوب خواهید رسید

ان شاءالله .